Фахівці японського метеорологічного агентства прийшли до висновку, що заходи, вжиті міжнародним співтовариством, дають позитивний результат. В цьому році діра в озоновому шарі над Антарктидою зменшилася до рекордних розмірів за останнє тридцятиріччя. У вересні був річний пік зростання озонової діри, тоді її площа збільшилася до 18,78 млн кв. км. Як повідомляють російські ЗМІ, спостереження за цим явищем ведуться з 1985 року.

Як вважають синоптики, до зменшення розмірів озонової діри призвела порівняно висока температура стратосфери, що завадило виробництву речовин, які руйнують озоновий слів. Втім, незважаючи на позитивну динаміку, японські фахівці попереджають, що розміри озонової діри як і раніше були в 1,4 рази більше площі Антарктиди, а концентрація озоноруйнівних речовин в атмосфері все так само висока.

Озонова діра над Антарктидою вперше була виявлена в 1985 році. Це найбільша ділянка зі зниженим вмістом озону в стратосфері Землі. Вміст озону на таких ділянках складає всього близько 30% від звичайного рівня. Згідно докладу, опублікованому Програмою ООН з навколишнього середовища та Всесвітньою метеорологічною організацією в 2014 році, відновлення озонового шару прогнозується до 2050 року. З іншого боку, вчені вважають, що щорічне формування над Антарктидою озонової діри продовжиться протягом поточного сторіччя.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про особливості циркуляції озону на інших планетах