Полювання на оленів обернулось несподіваною знахідкою для норвежця Ейнара Амбакка. Посеред каміння лежав меч епохи вікінгів. Місцеве наукове співтовариство вже назвав знахідку «фантастичною». За оцінками експертів меч був вироблений в районі 850-950 років нашої ери, повідомляє The Local.

Стан меча більш ніж задовільний. Морози і сніги відмінно зберегли зброю до наших днів. «Меч віком понад 1100 років знаходиться в хорошому стані. Знахідка предметів вікінгів високо в норвезьких горах примітна сама по собі. Ми обшукали місце в радіусі близько 50 метрів з допомогою металошукача, але інших предметів не знайшли. Так що це загадка, звідки меч з'явився в цьому конкретному місці», - повідомив журналістам регіональний археолог Еспен Финстад.

Згідно з однією з версій, власник меча загинув від висотної хвороби. Однак ніде по близу так і не вдалося виявити його останків.

Незважаючи на кілька сотень подібних експонатів, вже наявних у розпорядженні норвезьких археологів, нова знахідка примітна вже самим місцем свого виявлення. Так високо в горах стародавня зброя на Півдні Норвегії ще не зустрічалася.

Популярні новини зараз

На Львівщині раптово померла молода поліцейська: настрашніше 8 березня

Сердючка налякала "перетворенням у Данилка", ось які сліди лишає грим: "Нічого так не чекав"

Ткач з "Квартал 95" перетворився на Кароль і довів Потапа до сліз: "Тіна після карантину"

Дружина Дзідзьо розкрила правду про стосунки чоловіка з кумою Цибульською: "Це образливо"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про жінок-членкинь бойових загонів вікінгів