Вчені при розкопках в Єрусалимських горах виявили череп і кисть правої руки, які, на думку фахівців, є найдавнішим матеріальним свідченням кровної помсти.

Дослідження проводилися групою археологів під керівництвом професора Бар-иланского університету Боаза Зіссу.

За допомогою антрополога з Управління старожитностей доктора Йосі Нагару і спеціаліста Національного центру судово-медичної експертизи доктора Хаїма Коена було встановлено, що йдеться про останки чоловіка у віці 25-40 років, який жив у X-XI століттях нашої ери – близько тисячі років тому.

"Він загинув від удару мечем – такий удар вбиває на місці. Але на черепі в районі верхівки ми виявили сліди двох серйозних травм, які згодом зажили. Це означає, що чоловік задовго до смерті піддавався нападу", - відзначають експерти.

У ході експертизи було встановлено, що череп збігається з будовою голови бедуїнів. Як відомо з письмових джерел, бедуїни, які прийшли з території сучасної Йорданії, населяли в той період район Єрусалимських гір. Серед них була поширена кровна помста.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська підказала, як урізноманітнити сніданок для всієї родини: всього два інгредієнти

Марічка Падалко пішла від чоловіка заради кохання: "Я чесно йому зізналася..."

Наталія Могилевська показала обличчя без фотошопу і заплутала навіть відданих шанувальників

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

Показати ще

Як повідомляють прес-службі Управління старожитностей, відомий текст початку минулого століття, у якому бедуїн, який здійснив обряд вендети, приносить відрубану голову і кисть жертви, щоб довести: він відновив честь свого роду. Вчені впевнені, що це дозволяє говорити про першому підтверджену "доказами" кровну помсту.

Нагадаємо, раніше археологи виявили стародавню скульптуру фараона, і ця знахідка свідчить про те, що описані в Біблії події — чиста правда.
Розкопки проводилися на території сучасного Тель-Хацора. У давнину тут стояло велике місто Хацор.

Сама скульптура датована 4300 роком до нашої ери, а її голова була відколена в 3300 році. Це підтверджує сам факт безумовної ворожнечі між царем Ханаану і євреями.
Науковці уже підтвердили, що голову відокремили від тулуба спеціально. Всі інші частини скульптури розбиті на дрібні осколки.
В Біблії є опис історії протистояння Ісуса Навина і єгиптян. За переказами, Ісус здобув Хацор, а його царя стратив, місто ж згодом був спалене.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у Кенії знайшли найдавніше поселення, яке колись змогло пережити виверження індонезійського вулкану. На цій стоянці людей були виявлені унікальні інструменти, які фахівцями датуються 78 000 років тому.