Співробітники Королівських ботанічних садів Кью в Лондоні відшукали в бразильському штаті Еспіріту-Санту нове дерево роду Dinizia (вид Dinizia jueirana-facao). Воно відноситься до сімейства бобових, і встановив новий світовий рекорд, маючи найбільшу масу серед всіх існуючих дерев.

Рослина виявили на невеликій ділянці охоронюваної природної території на березі Атлантичного океану. Її співробітник десять років тому знайшов квітучий примірник динизии і послав кілька суцвіть британським ботанікам в Кью. Вони провели аналіз ДНК клітин рослини, а також оцінили форму його насіння.

Результати підтвердили, що це новий вид сімейства бобових. Вчені дали назву Dinizia jueirana-facao за місцевим найменуванню дерева.

Британці приїхали до Бразилії і провели там "польові" дослідження заново відкритої динизии. Вони виявили всього 25 екземплярів цього виду. По всій видимості, через свою рідкісність про Dinizia jueirana-facao так довго нічого не знали. Ймовірність того, що дерево росте не тільки в Еспіріту-Санту, дуже мала.

Популярні новини зараз

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Колишня Потапа Ірина Горова захопила стрункою фігурою: "Потрібно пахати"

Дружина Влада Ями з новими бровами й пухкими губами стала схожою на ляльку: "Відмінно"

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Показати ще

Висота цього виду може досягати 40 метрів. Оскільки деревина у них щільна, масу Dinizia jueirana-facao оцінюють як досить значний - близько 62 тонн. Це більше, ніж у будь-якого окремо стоячого дерева (баньян в даному випадку не береться до уваги, так як у нього безліч стовбурів). З високою часткою ймовірності виявлені динизии - взагалі найважчі з нині живучих організмів.

Раніше ми повідомляли, що уфолог під ніком Streetcap впевнений, що на Місяці живуть інопланетяни. Можливо, вони не живуть там постійно, але явно облюбували це місце для періодичних висадок і експериментів, вважає дослідник.

Вивчивши знімки, які були зроблені з китайського космічного апарату, уфолог помітив на них виразне зображення гуманоїда, за плечима якого висів рюкзак.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що краби суперзлодеі навчилися нового трюку.