Осередки диявола: вчені з'ясували, куди найчастіше б'ють блискавки

поділитись
Нещодавно фінські вчені представили нові дані про географічні уподобання блискавок

По поверхні Землі щосекунди б'є близько ста блискавок. Це близько 8 мільйонів розрядів в день або близько 3 мільярдів в рік. Фахівці фінської компанії Vaisala працюють з мережею виявлення блискавок GLD360.

Вченим вдалося скласти карту географії ударів блискавок, взявши за основу 8,8 мільйонів ударів, зафіксованих мережею за період з 2013 по 2017 роки, пише popmech.ru.

У прес-релізі дослідників говориться, що на кождом континенті Землі є особливі місця, які притягують блискавки (Антарктида - виняток). У цих районах стикаються повітряні маси, що призводить до висхідного руху повітря і утворення масивних купчастих хмар, де народжуються розряди. Багаторічний моніторинг дозволяє виявити тенденції.

Наприклад, у Північній Америці блискавки найбільш поширені в так званій "Алеї торнадо", яка охоплює штати Техас, Оклахому, Канзас, Небраску, Південну Дакоту і Колорадо.

Для Австралії це північне узбережжя, для Азії — Суматра і Малайзія, для Південної Америки — Парагвай, Уругвай і Колумбія.

В Європі блискавки частіше зустрічаються у західній частині, але там осередка не знайдено, тоді як в Африці центром є Демократична Республіка Конго.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", зірвані дахи, пошкоджені автомобілі і повалені дерева: у середу, 16 травня, на північному заході Німеччини пройшовся величезний торнадо. Зараз в районі Нижнього Рейну люди починають наводити порядок.

Відомо, що в Фирзене два постраждалих. Також у ряді населених пунктів ураган зривав черепичні дахи з десятків будинків, побив машини і вирвав з корінням дерева. Покрівельникам більше роботи, але вони обіцяють допомогти людям в найближчі дні. Дороги і рейки розблокували лише у четвер вранці.

Також портал повідомляв про те, що міжнародна група вчених в лабораторних умовах створила світиться шар енергії - кульову блискавку. Момент появи схожого на природне явище магнітного вихору потрапив на відео.

На сьогоднішній день вчені поставили під сумнів існування кульової блискавки, оскільки поширилося багато компрометуючих матеріалів. Вважається, що світиться енергетичний шар з'являється під час шторму і може проходити через тверді предмети. Кульова блискавка відрізняється непередбачуваністю.

 

Автор матеріалу: 
Женя Степко
Теги: 
блискавки, Земля, вогнище, удари, вчені
Голос Миколи Петренка звучав у столичній підземці останні 27 років
0
0
15:14 24.06.2018
За найскромнішими оцінками, щороку пустелі захоплюють більше ста тисяч квадратних кілометрів
0
0
12:23 24.06.2018
Про знахідку повідомив відомий дослідник явищ позаземної природи
0
0
11:24 24.06.2018
Вчені провели експеримент з аудіокнигами і отримали несподівані емоційні реакції
0
0
03:12 24.06.2018
Вчені знайшли альтернативу антибіотикам препарати на основі вірусів
0
0
20:54 22.06.2018