Індустріалізація і зростання міст збільшили кількість, виробленого людством сміття в сотні разів. І сьогодні це сміття складається здебільшого з синтетичних матеріалів, які не зможуть самостійно розкластися в осяжному майбутньому. Значна частина сміття потрапляє в океан і утворює там цілі острови, найбільший з яких вже перевищує за площею Францію. Як повідомляють російські ЗМІ, океанологам вдалося з'ясувати, за якими законами утворюються і переміщуються ці дрейфуючі острови.

Група океанологів у своєму дослідженні вивчили особливості дрейфу пасивно плаваючих об'єктів на поверхні океану і виявили, що їх "мандри" складаються з двох взаємопов'язаних етапів. За словами провідних світових океанологів, на початку свого шляху об'єкти, що не володіють масивними розмірами, об'єднуються в досить великі кластери в районах кордонів течій, які володіють різною щільністю. Після цього кластери починають свій шлях, віддаляючись один від одного.

Фахівці помітили, що на поверхні океану часто плавають об'єкти різної природи, як створені людиною, в тому числі і всіляке сміття, так і природні утворення. Вчені пояснили, що першорядне концентрування дрейфуючих об'єктів контролюється вихровими потоками, а в тих місцях, де сходяться течії різної щільності і утворюються різні кластери, що складаються з безлічі об'єктів, пов'язаних воєдино. Дані, отримані в ході дослідження, допоможуть вченим відстежувати рух техногенного сміття, що потрапляє в океан внаслідок різних катастроф.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв ціну чистих вулиць

Популярні новини зараз
Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати
Показати ще