Популярність електронних сигарет зростає. Разом з нею ростуть і суперечки навколо користі/шкоди від них. Частина дослідників схиляється до думки, що за допомогою електронних сигарет легше відмовитися від куріння. Інші заперечують наявність такого зв'язку. Російські ЗМІ повідомляють про одне з найбільших опитуваннь серед курців.

Девід Леві (David Levy) з Джорджтаунського центру комплексних досліджень раку Ломбарді впевнений, що електронні сигарети допомагають кинути палити. Леві та його наукова група проаналізували дані соціологічного опитування 2014-2015 рр., в якому брали участь більше двадцяти чотирьох з половиною тисяч осіб, які нещодавно кинули курити (на сьогоднішній день це найбільша изучавшаяся вибірка курців).

З'ясувалося, що чим частіше курці використовували електронні сигарети, тим частіше вони намагалися кинути палити і частіше кидали. Особливий успіх супроводжував тим курцям, які в останній місяць куріння використовували е-сигарети протягом 20 і більше днів. В цілому з тих, хто курив електронні сигарети, 34% робили це щодня. Більше того, близько 70% зав'язали продовжували використовувати електронні сигарети щодня на момент опитування. Можливо, саме щоденне використання утримала їх від повернення до звичайних сигарет.

Уряди різних країн по різному підходять до ліцензування цього пристрою. У Британії вони продаються по медичній ліцензії, у США частіше як тютюнові вироби. В Австралії продаж никотиномістких електронних сигарет і зовсім забороненний.

Популярні новини зараз
Нумеролог Владислав Третяк розповів, навіщо змінювати гімн України і коли в рф будуть голодні бунти: "Перелом у серпні" Вечірка рептилій: 60 новонароджених змій раптово виповзли з ванної орендованого будинку Зірка "МастерШеф" Ліза Глинська вийшла заміж за свого обранця: "Незважаючи на дощ і війну" Глава КНР Сі Цзіньпін після розмови з президентом Франції щодо війни в Україні: "Досягти режиму припинення вогню"
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про дієту, необхідну для набору ваги