Земляні роботи, що проводяться на територіях вічної мерзлоти, обернулися дивовижною знахідкою. Робітники випадково наткнулися на тушку печерного лева. Зразок добре зберігся. Вчені вважають. Що звір загинув близько 50 тис. років тому. Огляд показав, що левеня дожило до віку двох місяців. До цього науці була відома лише одна подібна знахідка. Як повідомляють російські ЗМІ, зразки тканин і ДНК стародавнього істоти можуть відкрити можливість клонування печерного лева. Стать звіряти встановити поки не вдалося.

Чому важливий вік? Це дає можливість з'ясувати особливості розвитку, виявити закономірності росту львів. Як вони розвивалися, які органи. Ще можна відзначити, що чудово зберігся волосяний покрив і є можливість добре описати забарвлення печерного лева. Зараз вчені займуться вивченням знахідки і через півроку вийдуть результати анатомо-морфологічним оглядом. Потім пройдуть і томографічні дослідження, огляд внутрішніх органів. Дуже пощастить, якщо в цілості виявиться мозок – тоді можна буде провести аналізи на паразитів.

Печерний лев - Panthera spelaea (Goldfuss, 1810) – один з найбільших котячих хижаків льодовикового періоду. Предки печерного лева проникли з Африки в Європу ще в початку середнього плейстоцену, близько 700 тисяч років тому. Поступово вони поширилися на більшій частині Північної Євразії. Печерний лев у пізньому плейстоцені зустрічався від Британських островів до Чукотки, Аляски та території Юкон в Канаді. У Східньому Сибіру він був широко поширений і його ареал простягався на північ до Новосибірських островів. Він вимер в кінці плейстоцену (близько 12 тис. років тому).

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про екзоскелети для робітників

Популярні новини зараз

У Києві діти намагалися скинути переляканого кота з вікна багатоповерхівки: жалібно нявкав і дригав лапками

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще