Багато хто сприймає регулярні акції екологів, присвячені проблемі глобального потепління, як щось не пов'язане з нашим життям і таке, що має відношення скоріше до питань етичного, ніж практичного характеру. Тим не менш, загроза, про яку говорять борці з викидами парникових газів, більш ніж актуальна. Як показали останні дослідження американських фахівців, за небажання великого бізнесу скорочувати кількість атмосферних викидів будуть розплачуватися своїми життями мільйонів людей по всьому світу. Танення льодовиків може призвести до катастрофи глобального масштабу не через сотні років, а вже в найближчому майбутньому, передає ICTV.

Такий прогноз озвучили кліматологи з Університету Рутгерса, Прінстона, Гарварда і ряду дослідницьких організацій. За даними вчених, вже до 2050 року рівень моря може піднятися на 1,3 м і затопити мільйони квадратних кілометрів прибережної території, а також погубити 153 млн осіб.

Їх побоювання пов'язані зі швидкістю танення льодовика Ларсена, яку вони раніше недооцінили. Відзначається, що початкові дані про жертви підраховані, виходячи з поточної динаміки танення льодовиків, – якщо ж глобальне потепління виявиться на порядок сильніше очікуваного рівня, жертвами повеней можуть стати більш 250 млн осіб у прибережних містах по всьому світу. Учені додають, що основні жертви припадуть на країни з бідним населенням. Ряду населених пунктів на узбережжях розвинених країн теж доведеться не солодко. Однак, чим багатша країна, тим раніше вона може прийняти превентивні заходи.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про послаблення гніву зими

Популярні новини зараз

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Бюджет-2022: Рада ухвалила найважливіший документ, хто з депутатів його не підтримав

Трініті постарішала, а у Нео додалося сивого волосся: як змінилися Кіану Рівз і Керрі-Енн Мосс з часів першої "Матриці"

Злата Огневич відповіла на шпильку Олі Полякової про заміжжя

Показати ще