Під гробницею пророка Іони в Ніневії археологи виявили тунелі, на стінах яких збереглися 2700-літні написи про правління царів Ассірії.

Як пишуть російські ЗМІ, могила біблійного пророка є святинею як для християн, так і для мусульман, тому впродовж багатьох років до неї приходили прочани і віруючі люди. Але кілька років тому святилище було підірвано терористами ІД.

Один з написів свідчить: "Палац Асархаддона, сильний цар, цар світу, цар асирійський, правитель вавилонський цар Шумерська і Аккадский, цар царів нижчого Єгипту, верхнього Єгипту і стародавнього царства Куш, розташованого на південь від Єгипту в Нубії". Вченим відомо, що правителі Куша в певний момент були керуючими главами в Єгипті.

Інший напис, знайдена під могилою Іони говорить, що правитель Асархаддон відновив храм бога Ашшура (бог воїни, головний бог ассірійців), відтворив стародавні міста Вавилон і Есагіла, а також оновив статуї великих богів.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила принади в халатику, попри лютий мороз

15-річна донька Полякової вперше знялася напівоголеною: прикрила груди стрічкою

Гола українська Кардашьян засвітила більше, ніж зазвичай: "Коли ж ти навчишся"

Тоня Матвієнко в купальнику показала всім свої хащі, Арсен не проти

Показати ще

Пророк Іона жив під час царювання ізраїльського царя Єровоама II, тобто на рубежі VIII-IX століть до н. е. Писання цього пророка збереглися до нашого часу, завдяки чому історики дізналися, що Іона був єдиним старозавітним пророком, який "спробував втекти від Бога".

Ніневія - найвідоміша з асирійських міст

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені Єврейського університету вважають, що знайдена біля Храмової гори в Єрусалимі друк VIII століття до нашої ери могла належати самому пророку Ісаї.