Міжнародна група вчених вже протягом багатьох років намагається зрозуміти, яким чином слід проінформувати світову громадськість в тому випадку, якщо в руки фахівців потрапить повідомлення від позаземної цивілізації.

Дункан Форген, що представляє Інститут пошуку позаземних цивілізацій, заявив про те, що в разі виявлення доказів існування інопланетного розуму найбільш складним питанням стане форма, в якій повинна буде проінформована про цю подію громадськість в соціальних мережах.

Відомий астроном Сет Шостак підкреслив, що подібні відомості будуть триматися в найсуворішому секреті до тих пір, поки вчені не підтвердять отримані дані, проте, завжди існує ймовірність витоку інформації. Після остаточного підтвердження подібних відомостей буде організована масштабна прес-конференція, на якій про це буде оголошено привселюдно.

Вчені вже протягом трьох років здійснюють проект під назвою Breakthrough Listen, в якому фахівці займаються пошуком штучних повідомлень від більш ніж 100 мільйонів зірок в галактиці Чумацький Шлях.

Людство давно марить зустріччю з позаземною цивілізацією. Сценарії цього контакту найрізноманітніші - від драматичних, до райдужних. Про зустріч з інопланетянами написано гори художніх творів і знято сотні фантастичних фільмів. Проте, схоже, що такий контакт найближчим часом перестане бути фантастикою.

Як повідомляв портал "Знай.ua", японський астроном-футурист Мічіо Каку заявив, що представники позаземних цивілізацій зв'яжуться з людством в найближчі десятиліття.

Популярні новини зараз

Каменських кардинально змінила зовнішність і заговорила про почуття: "Ми різні"

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Борщем не балують, одна червона ікра, сьомга та яловичина: чим годують нардепів у Раді

Дівчина з найбільшими сідницями засунула пляшку в труси, ледь не тріснули

Показати ще

Він запевняє, що земляни зможуть встановити зв'язок по радіосигналах з інопланетними цивілізаціями, однак, розділяти їх будуть щонайменше десятки світлових років.

Варто зауважити, що й інші вчені прогнозували швидкий початок спілкування з інопланетянами. Так, астроном Сет Шостак вважає, що контакт відбудеться вже протягом найближчих 20-ти років.

У свою чергу, фізик-теоретик Стівен Хокінг припускав, що інопланетяни можуть представляти небезпеку для людства, і люди повинні ігнорувати послання позаземних цивілізацій.