В ході запуску супутника Formosat-5 ракета Falcon 9 проробила дірку діаметром 900 кілометрів в іоносфері Землі. Дослідження тайваньських і американських вчених опубліковано в Space Weather.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Дослідження встановило, що ракета Маска за п'ять хвилин піднялася на висоту понад 300 кілометрів, більшу частину шляху рухаючись майже вертикально, що призвело до формування гігантських ударних кругових хвиль. Вчені заявляють, що таким чином вони спостерігали самі великі ударні кругові хвилі, викликані пуском ракети.
Через 13 хвилин після старту носія в іоносфері Землі виникла прогалина, яка призвела до збоїв в роботі навігаційної системи над західними територіями США і прилеглих до них районах Тихого океану загальною площею 1,8 мільйона квадратних кілометрів.
Похибка датчиків GPS, викликана другою сходинкою Falcon 9, становила один метр.
Даний ефект зберігався протягом двох-трьох годин, а за своїм впливом на навігаційні прилади можна порівняти з локальним появою магнітного поля.
Зазвичай незабаром після старту космічна ракета рухається на висоті 80-100 кілометрів майже паралельно поверхні планети, виробляючи V-образні ударні хвилі в іоносфері планети. Повідомляється, що досягти висоти в 300 кілометрів Falcon 9 вдалося за порівняно невеликої маси Formosat-5 (475 кілограмів).
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчений Харківського національного університету ім. Каразіна (ХНУ) Станіслав Дудін бере участь у розробці плазмового двигуна. Про це повідомили в університеті, передає Новини Ю.