Фахівці виявили вулкан на супутнику Юпітера Іо завдяки космічному апарату "Юнона". Він зараз виконує місію на Юпітері. На даний момент він оголошений найнебезпечним вулканом всієї Сонячної системи.

Вперше вчені знайшли нове джерело тепла на супутнику Юпітера 16 грудня 2017 року. Астрофізик Алессандр Мура пояснив, що новий вулкан, який був виявлений на Іо знаходиться в 300 кілометрах від найближчого вулканічного тіла.

Вчений вважає, що на супутнику вулкани якимось чином можуть рухатися. Хоча, як саме, поки що невідомо. Однак на такі великі відстані (300 км) – це малоймовірно.

Дослідники пояснюють, що поверхня Іо може змінюватися з-за величезної гравітації Юпітера. При цьому тверда порода на супутнику може підніматися і опускатися на висоту до 100 метрів. Вона витісняє будь-яку воду і створює достатню кількість вулканічного тепла.

Популярні новини зараз
У Бурятії помітили "вершників Апокаліпсису" на чорних жеребцях: викликають дикий сміх замість жаху Бігала на "Квартал 95", а тепер валяється біля путіна: Маша Распутіна підтримала диктатора рф: "Гинуть, щоб я народилася" Головне за ніч 2 жовтня: "мобіки" путіна самознищилися, Тарас Цимбалюк на таблетках, а на Новий рік "Олів'є" не буде Запасайтеся медом, "поклоняйтесь" бурякам і остерігайтеся незнайомців: українців суворо попередили перед 2 жовтня
Показати ще

Вчені пояснюють, що Юпітер ніби стискає Іо, як гумовий м'яч. З цієї причини вулкани супутника помітні навіть у найвіддалених частинах Сонячної системи.

На даний момент найактивнішим і небезпечним вулканічним тілом, яке відоме людству, є супутник Юпітера Іо.

Нагадаємо, пекельний вулкан закрив аеропорти райського курортного острова. Зараз хмара вулканічного попелу рухається у напрямку до Яві, самому густонаселеному острова країни.

Як повідомляв Знай. ua, супервулкан і планета Х: яким буде апокаліпсис. Прихильники теорії змови впевнені, що за Нептуном ховається планета "Х", яка неминуче зіткнеться із Землею, тим самим знищивши її.

Також Знай. ua писав, що потужна космічна сила знищить Землю зсередини. Вчені зафіксували дивний сигнал з далекого космосу, який збив їх з пантелику.