Європейські вчені проаналізували кілька десятків наукових робіт та підтвердили: вживання напоїв з цукром пов'язано з зайвою вагою і ожирінням і у дітей, і у дорослих. Дослідники впевнені, що системам охорони здоров'я держав слід вжити заходів, які допоможуть обмежити вживання газованої води та інших напоїв з підсолоджувачами.

Автори нової роботи вивчили 30 досліджень, опублікованих в період з січня 2013 року по жовтень 2015 року

За словами вчених, понад 90% вивчених досліджень 2013-2015 років підтверджують існування взаємозв'язку між вживанням підсолоджених напоїв і зайвою вагою або ожирінням. 20 робіт розглядали проблему у дітей, 10 - у дорослих. В огляд увійшли проспективні когортные дослідження - в цих роботах вчені об'єднували учасників в групи, а потім спостерігали за їх станом протягом певного періоду.

Популярні новини зараз

Григорію Чапкісу - 91: шлях до слави, тяжка хвороба та чотири кохання легендарного хореографа

Вагітна дружина Віктора Павліка розкрила стать дитини: "Плакала півгодини"

Померла радистка Кет з "Сімнадцяти миттєвостей весни"

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

Показати ще

У рандомізованих контрольованих дослідженнях групи учасників тестували з застосуванням різних підходів: наприклад, кілька груп отримували різні рекомендації щодо харчування. Всього в дослідженнях брав участь 244 651 людина. Велика частина досліджень враховувала й інші фактори, які могли призвести до зайвої маси тіла, включаючи загальна кількість калорій в день. Навіть з урахуванням цих факторів автори майже всіх робіт уклали, що зв'язок між напоями і зайвою вагою існує.

Раніше портал "Знай.uа" розповів про першої допомоги при алкогольному отруєнні.