Людство приступило до дослідження сусідніх планет. Тим не менш, наша власна планета приховує ще чимало загадок. Вчені донині продовжують знаходити раніше не відомі науці види живих істот. Кожна така знахідка по своєму незвичайна. Проте, особливу радість дослідники отримали, зіткнувшись нещодавно з новим видом людиноподібних мавп. Як повідомляє Телеграф, третій вид орангутанга був виявлений біологами на одному з індонезійських островів. Як повідомляють дослідники, ця популяція була ізольована від інших своїх родичів не менш ніж 10 тисяч років тому.

Нового виду дали ім'я Тапанули (Tapanuli) — за назвою округу на острові Суматра, де мешкають його представники у кількості близько 800 особин. Як зазначає Цюріхський університет на своєму сайті, "раніше офіційно були описані і визнані два індонезійських виду орангутанга — Pongo abelii, що живе на острові Суматра, і Pongo pygmeaeus — на острові Борнео (Калімантан). У 1997 році австралійські дослідники відкрили ізольовану популяцію орангутангів в Батанг-Тору — регіоні в окрузі Тапанули на півночі Суматри".

"Антропологи Цюріхського університету, які працюють разом з міжнародною дослідницькою групою, тепер встановили, що ці орангутанги належать до окремого третього виду". Підкреслюється, що об'єктом вивчення швейцарських учених став скелет орангутанга цієї групи, вбитого на Суматрі в 2013 році. З'ясувалося, що череп і зуби в цього примату мають будову, що відрізняється від двох інших видів орангутанга.

Популярні новини зараз
Номер буде заблоковано: абоненти Lifecell можуть втратити найдорожче Молитися на індексацію не доведеться: українцям підказали, як збільшити пенсію Якщо не встигли здати в банк – радійте: монети номіналом 5 копійок можна дорого продати Підвищення пенсій з 25 березня: у кого і на скільки в Україні збільшаться виплати
Показати ще

"Це вражаюче: відкрити новий вид людиноподібної мавпи в ХХІ столітті!" — поділився один з дослідників, професор еволюційної антропології Цюріхського університету Мікаель Крютцен. "Всі сили повинні бути спрямовані на збереження природного середовища, у якій живе цей вигляд", — підкреслив він. Вчені вважають, що якщо не прийняти заходів для збереження лісів в Батанг-Тору, то орангутанги можуть зникнути протягом декількох десятиліть.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про нову Батьківщину людства