У мережі опублікували знімки Великої Червоної Плями – гігантського атмосферного шторму, що спостерігається на Юпітері вже понад 350 років.

Фотографії зробила камера JunoCam в ході близького прольоту над Юпітером 11 липня цього року, передає N+1.

"Юнона" сфотографувала не тільки Пляму, а й ряд інших ураганів, циклонів та хмарних смуг в атмосфері планети.

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Першим, хто розгледів ураган на Юпітері у телескоп, був астроном Джованні Кассіні. Ще в 1665 році він помітив, що ця пляма втричі більша за розміром від площі Землі.

На думку фахівців, її незвичайне забарвлення можна пояснити полірадикалами сірки, що виникають при опроміненні і термічному впливі на гідросульфіди амонію у складі хмар.

За іншою версією, такий колір обумовлений наявністю складних органічних молекул або червоним фосфором.

Що ж стосується багатовікової тривалості бурі, то вчені пов'язують це з фізичною природою Юпітера. У планети немає твердої поверхні, яка дала б силу тертя, в результаті чого вихори, що циркулюють в атмосфері, зберігаються протягом дуже довгого часу.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", раніше NASA опублікувало найцікавіші фотографії цієї загадкової планети.