Чи така страшна кофеїнова залежність, як її малюють? Вольтер випивав по 50 філіжанок на день, а Бетховен заварював собі кави точно з 60 зерен і жодним менше. Вчені теж стають на захист цього напою, але все ж не рекомендують наслідувати приклад Вольтера: все добре в міру.


Кава підвищує продуктивність. Підвищення концентрації і прискорення реакції можна отримати тільки при поєднанні з цукром: саме цей "дует" здатен зробити з вас супергенія на якийсь час.


Зміцнює імунітет. Кава прискорює обмін речовин і змінює роботу імунної системи, роблячи її міцнішою і здоровішою. Також цей напій відмінно позначається на роботі шлунково-кишкового тракту, серця і печінки. Але за умови, про яку ми пам'ятаємо: все в міру і не на голодний шлунок.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Відмінний антидепресант. Кава стимулює вироблення дофаміну і серотоніну, яким ми зобов'язані хорошим настроєм. А все тому, що кофеін - один з найдієвіших стимуляторів нервової системи.


Підвищує тиск. Всього одна чашка кави здатна впоратися з приступом гіпотонії - зниженням тиску в артеріях. Однак тим, хто страждає від тахікардії, а від кави частішає пульс, варто відмовитися від цього напою або перейти на варіант без кофеїну.


Позбавляє від головного болю. Кава - відмінний борець не тільки проти звичайних болів, але і проти мігрені. Це не означає, що напій може повністю замінити анальгетик, однак пам'ятайте, що більшість знеболюючих стають ефективнішими тому, що в них додають кофеїн.


Допомагає позбутися зайвої ваги. Кава відмінно допомагає знизити і утримувати вагу, оскільки утримує рівень лептину. Надлишок саме цього гормону змушує організм відкладати жири.


Покращує пам'ять. Тут спрацьовує той же механізм, що і при підвищенні продуктивності і концентрації. Пам'ятаємо, що кава впливає тільки на короткочасну пам'ять, тому не варто покладати на неї занадто великі надії.


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що медики назвали головні міфи про схуднення, які заважають нам дійсно схуднути.