Весь світ невпинно обговорює танення льодовиків в Антарктиді та очікувані наслідки. За останніми даними, процес прискориться в майбутньому в два або три рази.

Відповідні висновки зробили вчені на підставі знімків зі супутників, передає Тelegraf.

Це потягне за собою підвищення рівня Світового океану, що загрожує серйозними наслідками. Вчений Ерік Ригно з каліфорнійського університету, що спеціалізується на змінах клімату, вважає, що льодовики почали танути через збільшення температури морської води, яка оточує Антарктику. Однак, процес сповільнюється, коли середньорічна температура в Південній півкулі опускається нижче норми.

Британський журнал Times Higher Education провів опитування серед лауреатів Нобелівської премії. Згідно з результатами, глобальне потепління – найбільша загроза людству.

Популярні новини зараз
Без звичних платіжок: "Газмережі" закликали по-новому сплачувати за розподіл газу Стосується всіх, хто отримує пенсію через "Ощадбанк": до виплати нарахують бонус У метро вводять суворі правила: кого можуть не пустити на станції в 2026 році Кубометр – 80 грн: українців попередили про перерахунок тарифів
Показати ще

Паніка серед науковців виникла після того, як від льодовиків почали відколюватися величезні айсберги. Вони блукають у море Амундсена. Так, в 2015 році від льодовика Thwaites відокремилася брила, довжиною в 24 км.

А в жовтні від Pine Island відколовся величезний масив, який перевищує за своїми розмірами Манхеттен.


Дивіться документальний фільм про танення льодовиків


Як повідомляв портал "Знай.uа", щоб привернути увагу суспільства до глобального потепління, команда Luftwerk оголосила збір коштів на інсталяцію "Білі мандрівники". Експерти створили незвичайний саундтрек, який зображує кліматичні зміни.