Розроблено метод, що дозволяє завчасно прогнозувати чинності 11-річного циклу сонячної активності.

Вчені з Сколтеха, Грацского університету імені Карла і Франца і Королівської обсерваторії Бельгії розробили метод, який дозволяє завчасно прогнозувати чинності 11-річного циклу сонячної активності. Отримані результати можуть допомогти в розумінні процесів генерації магнітних полів на Сонці, що надають прямий вплив на наше здоров'я і роботу різних приладів.

Однак знадобилося майже 250 років, щоб зрозуміти, що поведінка світила підпорядковується визначеним розкладом з періодом в 11 років. Одинадцятирічну періодичність сонячної активності випадково відкрив в XIX столітті німецький аптекар Генріх Швабе. За допомогою аматорського телескопа він хотів знайти гіпотетичну малу планету всередині орбіти Меркурія.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль відповіла на звинувачення режисера в плагіаті на Atlas Weekend: "Урод"

Ірина Білик після розлучення з Асланом Ахмадовим заявила про насильство: "Я страждала"

Тато "в декреті": Віктор Павлік взяв на себе обов'язки Катерини Репяхової і ось що з цього вийшло

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Показати ще

І хоча Генріх планету не виявив, зате завдяки систематичним спостереженнями відкрив цикли сонячної активності. Зараз спостереження за сонячними плямами проводяться два рази в день на протязі всього року обсерваторіями по всьому світу. Прогнозування 11-річного сонячного циклу має першорядне значення в багатьох областях людської діяльності в космосі і на Землі.

Також Астрономи Університету Індіани виявили в космосі зірку RZ Piscium, яка руйнує екзопланети, що обертаються навколо неї. З-за цього навколо зірки обертаються утворені після "поїдання" планет хмари з газу і пилу.

Так виникають загадкові неперіодичні затемнення зірки, пише Astronomical Journal.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені назвали координати гігантської скарбниці.