На сьогоднішній день орієнтація в запахах втратила значення чинника виживання. В окремих спеціальностях нюх ще грає якесь значення. Тим не менш, колись це почуття було прямо пов'язане з тим, чи зможе людина успішно добувати їжу та орієнтуватися в навколишньому світі. Для з'ясування механізму запам'ятовування та ідентифікації різних запахів група німецьких нейробіологів спробувала простежити за роботою мозку, під час реакції на відповідні подразники. Як повідомляє сайт УКРОП, в процесі дослідження з'ясувалося, що з запахами працює не одна, а відразу декілька мозкових структур.

Відомо, що грушоподібна кора здатна тимчасово зберігати спогади про запахи. Фахівці хотіли перевірити, чи стосується це також і довготривалих спогадів. Варто згадати, що зберігання спогадів у мозку можливо через синаптичну пластичність — зміну зв'язків між нейронами і виникнення нових. Дослідники припустили, що для запам'ятовування грушеодібному тілу необхідно свого роду "інструкція" від іншої області мозку, орбітофронтальної кори, відповідальної за розрізнення чуттєвих досвідів.

В іншому експерименті нейробіологи стимулювали орбітофронтальну кору і здобули довготривалий спогад в грушеодібному тілі. Згідно з результатами дослідження, грушоподібне тіло дійсно здатне служити сховищем довготривалих спогадів. Однак для цього йому необхідна інструкція від отбітофронтальної кори, — більш високо розташованої області мозку— яка сигналізує, що подію потрібно зберегти в довготривалій пам'яті.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про причину запаху з рота

Популярні новини зараз

Українців відправили в січневий локдаун: які обмеження почнуть діяти вже 1 березня

Спритний українець побудував балкон розміром у дві квартири: рейдер зі шпателем

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Показати ще