Супутник NASA, що спостерігає за Сонцем, побачив черговий корональний отвір. Під корональною дірою знаходиться більш темна область в геліосфері зі збільшеною швидкістю сонячного вітру.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСупутник NASA, що спостерігає за Сонцем, побачив черговий корональний отвір, повідомляється на офіційному сайті агентства. "Корональні отвори – абсолютно нормальне явище – з'являються у вигляді темних областей", - йдеться в повідомленні.
Відео було зняте з використанням ультрафіолетового світла, щоб велику корональну діру було видно на сонячному диску. Під корональною дірою знаходиться більш темна область в геліосфері зі збільшеною швидкістю сонячного вітру. Зменшена яскравість корональних отворів пов'язана з масовим вильотом плазми з цих областей в міжпланетний простір.
Відкриття, як і в попередній раз, вдалося зробити завдяки супутнику, який спостерігає виключно за поведінкою зірки, повідомляє прес-служба NASA. Причому появу корональної дірки астрономи пов'язали зі збільшенням швидкості сонячного вітру.
Варто зазначити, що подібні явища можуть вплинути і на земне життя. Зокрема, посилення активності сонячного вітру впливає на магнітосферу Землі. Як наслідок, в різних регіонах планети (але обов'язково полярних) виникають північні сяйва.
Взагалі, сонячний вітер згубний для всього живого. Саме його активність вчені пов'язують з відсутністю атмосфери на Місяці, і її фантастичною розрідженістю на Марсі. Справа в тому, що це випромінювання здатне "збивати" атмосферу з планети, що призводить до загибелі на ній всього живого. Земля і Венера від цієї долі застраховані, оскільки володіють дуже потужними атмосферами. А ось Марс, судячи з усього, ніколи потужною атмосферою і не відрізнявся. Однак з-за сонячної активності втратив і ту, що в нього була.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в льодах Арктики з'явилися таємничі "чорні діри". На льоду в Арктиці, зокрема, в Гренландії, з'являються дірки, але вчені не можуть зрозуміти, що їх викликає. Фотографія, на якій видно дивні діри в кризі, зроблена фотографом і вченим Джоном Соннтагом в рамках місії NASA «IceBridge».