Телескоп Hubble дав можливість астрономам зробити приголомшливий знімок туманності Гелікс. В кінцевому викладеному кадрі були об'єднані знімки, отримані з Національної обсерваторії Кітт-Пік. Про це повідомили на офіційній сторінці в Twitter NASA, де і було опубліковано вперше це фото.

Туманність Геликс, відображена на неймовірному знімку, одразу ж була назвала "оком Бога" в Інтернеті та ЗМІ. Унікальність даного знімка в тому, що він складається з комбінованих зображень. У ній одночасно поєднуються різкі знімки космічного телескопа Hubble з широким виглядом мозаїчної камери на 0,9-метровому телескопі наукового фонду Національної обсерваторії Кітт-Пік.

Фото було названо одним з найбільш досконалих небесних зображень, які були зроблені вченими за весь час. У результаті кропіткої праці була створена унікальна мережа "кометних ниток", які вбудовані в синє (кисень) газове кільце і яскраве червоне (водень і азот). При цьому зовнішні краї утворені зіркою, яка вмирає.

"Туманність Геликс, або туманність Равлик — планетарна туманність в сузір'ї Водолія, яка вважається однією з найближчих до нас, хоч і розташована на відстані 650 світлових років. Цікаво й те, що ця галактика є подібною до нашої", - зазначається під фото.

Популярні новини зараз

Оля Полякова приліпила собі три пари вій замість кокошника: крутіше за кавун на голові

Володимир Зеленський вперше показав величезного домашнього улюбленця: "Хтось тренується, а хтось відпочиває"

Учасниця "Холостяка" пройшла у Фінал "Міс Україна-2021": не" Зайка", і не Анна Богдан

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" астрономи за допомогою космічного телескопа Hubble вперше виявили гелій в атмосфері планети, що знаходиться за межами Сонячної системи.

Таке відкриття дозволяє перевірити теорії освіти екзопланет і зрозуміти, як процес втрати газів з атмосфери цих планет впливає на їх еволюцію. Про це повідомляє Nature.

Гелій є другим за поширеністю хімічним елементом у Всесвіті після водню і одним з основних компонентів у складі Сонця і газових гігантів Сонячної системи. Багато теоретичних моделей припускають, що гелій повинен входити до складу атмосфер великих планет, однак до цього часу не було випадків достовірної реєстрації гелію в атмосферах інших планет.