Національне управління США з повітроплавання і дослідженню космічного простору (NASA) оприлюднило черговий прекрасний знімок з борту орбітального телескопа "Хаббл" (NASA/ESA Hubble Space Telescope). Про це повідомляють американські засоби масової інформації.

Цього разу на фотографії зображено гігантське скупчення галактик, яке фігурує під позначенням RXC J0032.1+1808. Зображення зроблено в рамках програми RELICS (Reionization Lensing Cluster Survey) по дослідженню декількох десятків найбільших скупчень галактик.

На знімку зображено безліч галактик. Подібні гравітаційно-пов'язані структури є одними з найбільших у Всесвіті. Маси скупчень варіюються від 1013 до 1015 мас Сонця, а розміри складають десятки мільйонів світлових років.

Передбачається, що дані, отримані за програмою RELICS, дозволять визначити цілі дослідження для майбутнього космічного телескопа "Джеймс Вебб" (James Webb Space Telescope). Цьому апарату доведеться стати найпотужнішим орбітальним телескопом в історії. Запуск системи багаторазово відкладався: зараз він намічений на травень 2020 року. Апарат займеться вивченням об'єктів в Сонячній системі, пошуком екзопланет і можливих слідів життя у Всесвіті, спостереженням транснептунових об'єктів, дослідженням навколишніх і далеких галактик і т.п.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська показала свого Сулеймана, і це не Борисюк

Ольга Сумська розкрила секрет сімейного щастя з Борисюком: "Вип'ємо?"

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що NASA відмовилося від місячної програми. Астронавти NASA відмовилося від проекту місяцеходу Resource Prospector з дослідження поверхні супутника Землі, в тому числі пошуку водню, кисню і води. Співробітник Університету Центральної Флориди Філ Метцгер, який працював над місяцеходом, розказав, що іншого аналогічного проекту космічне агентство не передбачає.

На його думку, відмова від Resource Prospector пов'язана з фінансами. Спочатку місію готували у рамках проекту пілотованих польотів на Місяць, а потім передали у департамент наукових місій. Як вважає Метцгер, проект місяцеходу не збігся з пріоритетами департаменту. Відмова від Resource Prospector суперечить розпорядженням президента США Дональда Трампа про освоєння земного супутника, у тому числі про повернення на нього астронавтів. Відповідну директиву Трамп підписав в кінці 2017 року.