Шовковий шлях був дорогий, що зв'язує Європу з далекосхідними країнами. Дивовижні товари і предмети розкоші пливли в середземноморський регіон по пустелях з Японії та Кореї. Ця мережа доріг була важливою артерією міжнародної торгівлі і була оснащена розгалуженою інфраструктурою. Однак багато об'єктів цієї системи вважалися безнадійно втраченими. Подиву вчених не було меж, коли супутник виявив залишки стародавніх форпостів в пустелях Афганістану. Як повідомляє сайт Експерт, держдеп США вже виділив декілька мільйонів доларів на дослідження знахідок.

Ці археологічні об'єкти поки що не можливо вивчити на місцевості, через нестабільність та небезпеку в регіоні, тому Державний департамент США виділив 2 мільйони доларів на картографічні дослідження району. Таке фінансування дозволить фахівцям безпечно вивчати археологічну спадщину Афганістану. "Ми очікуємо виявити і вивчити десятки тисяч археологічних об'єктів", - сказав Девід Томас, археолог з Університету Ла Тробе в Мельбурні, Австралія.

Один з найбільш примітних об'єктів - це величезний караван-сарай, використовуваний мандрівниками Шовкового Шляху 17 століття. (Караван-сарай - це велика суспільна будівля на Близькому і Середньому Сході і в Середній Азії, в містах, на дорогах і в ненаселених місцях, служить дахом і стоянкою для мандрівників, як правило — для торгових караванів.). У ньому могли розміститися сотні людей і їх худоба, і вони знаходяться на відстані 20 кілометрів один від одного.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про торгову імперію чумаків

Популярні новини зараз

Кіт Андрія Садового насмішив львів'ян - бігає, наче вжарений: "Коли був вуличним і оселився у мерії"

Пенсія 2600 і доплата в 500 гривень: у Мінсоцполітики анонсували нове підвищення під осінь

Лілія Ребрик з ногами, як у Олі Полякової, дала дивну пораду жінкам: "Намастіть господарським милом"

Настя Каменських показала, заради кого "втекла" від Потапа в Буковель: "Танцював і кайфував"

Показати ще