Образ Спасителя, який знають усі, створений великими живописцями Мікеланджело, Рафаелем і Леонардо да Вінчі. Так, саме вони наділили Христа європейськими рисами, які характерні для італійців і греків. Проте в арабських і африканських країнах Спасителя часто зображують темношкірим.

У свою чергу культурологи вважають, що в світі домінує саме західноєвропейський образ, але все-таки є й інші варіанти, які залежать від культури художника, що зображав Христа, пише Travelask.

Згідно церковної літератури, Ісус був абсолютно «звичайною людиною» і «братом» людей. Враховуючи, що він був родом із міста Назарет, найімовірніше, у Христа була близькосхідна зовнішність.

Відзначається, що над реконструкцією зовнішності Спасителя працювали британські вчені і ізраїльські археологи. Також у дослідженні брав участь Річард Нів, відомий своїми «реконструкціями» Олександра Великого, Філіппа II Македонського та інших історичних особистостей.

Популярні новини зараз

Коронавірус вже у Львові? Студента, який повернувся з Китаю, екстрено посадили "під замок"

Олена Зеленська відмовилася від Instagram: де тепер шукати першу леді

Погода на 28 січня: зима в черговий раз обдурить українців

Ківа в черговий раз став посміховиськом в мережі: новий флешмоб не обійшов стороною слугу народу

Показати ще

При цьому у Ніва є своя думка щодо того, хто ж був прототипом сьогоднішнього образу Спасителя. Папа Римський Олександр VI, який займав папський престол у XV столітті, наказав знищити всі зображення Христа, на яких він виглядав як семит. Замість цього були написані інші картини, і позував для них Чезаре Борджіа, син Олександра VI. І його портрет дійсно має певні схожості з тим образом, до якого звикли християни.

Річард Нів у процесі реконструкції портрета Христа працював із черепами з Єрусалиму, які належали сучасникам Ісуса. Провівши безліч досліджень, Нів встановив, яким могла бути форма черепа, як розташовувалися м'язи на обличчі, яка була форма губ, носа і очей. Також в своїх дослідженнях учений задіяв малюнки, датовані I століттям, і на них у Спасителя темні очі. Нів встановив, що середній зріст семітів того часу був 155 см, а важили вони близько 50 кг.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що чоловік змінив ім'я в паспорті, щоб стати Ісусом і отримати довічне безкоштовне обслуговування у чоловічому магазині товарів по догляду за бородою.