Російський дослідник Валентин Дегтерьов заявив загадкову військову базу, на якій знайшли ще багато цікавого біля сумнозвісного перевалу Дятлова на Північному Уралі в Росії.

У своєму блозі він пише, що це може бути покинутий ядерний полігон.

Автор розповів, що всередині виявили сатровинні малюнки на скелях.

"Звичайно, на мій погляд, люди загинули від рук злочинців. Але, треба визнати, в цьому місці є щось неймовірне", - підкреслив він.

За його словами, спорудження покинутої військової бази знаходяться в 43 кілометрах від перевалу на схилах гір, до них веде підземний хід. Також на вершинах є залишки фундаменту і великих будівель.

Популярні новини зараз
Заплатите за троюрідну тітку, яку ніколи не бачили: на українців хочуть повісити борги померлих родичів З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку
Показати ще

"Залишилися в хорошому стані кілька злітно-посадкових смуг. Кожна розміром в 100 метрів. Забетоновані смуги, для зльоту і посадки військових вертольотів. З чуток, смуги використовуються і сьогодні", - сказано в блозі.

Особливо зацікавили дослідники сам зображення, нанесені на скелі.

"Щодо стародавніх артефактів. Це малюнки на горах. Один малюнок у вигляді трикутника, явно зробленого руками людини. Хоча і неймовірно стародавньої. Другий зроблений у вигляді обличчя дівчини в головному уборі. Малюнок схожий на малюнки древніх шумерів. Явно зрозуміло, що цей малюнок не набагато молодший від самих уральських гір. А то і набагато за них старший", - написав він.

За його даними, на одній з гір є ударний кратер, який, як він вважає, утворився в результаті вибуху ядерної бомби.

"Швидше за все, випробування було проведено 60 років тому. Зараз всі споруди підірвані. Залишилися тільки злітно-посадочні смуги і ангар", - написав Дегтерьов.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", ексгумація тіла Семена Золотарьова, одного з учасників експедиції на перевалі Дятлова в 1959 році змінила уявлення вчених про дану справу та привідкрило завісу в історію тих часів та подій.