У четвер, 20 липня, фахівці провели ексгумацію тіла одного з найбільш ексцентричних художників минулог століття Сальвадора Далі. 61-річна ворожка Пілар Абель Мартінес багато років домагалася ДНК-експертизи, запевняючи, що є позашлюбною дочкою найвеличніого з представників сюрреалізму. До ексгумації вирішили вдатися після двох невдалих аналізів, які не дали задовільних результатів: спочатку, у 2007 році, зразки брали з посмертної маски художника, а потім з назальних поживних трубок, які Сальвадору вводили у шпиталі після пожежі в замку Пуболь.Ексгумація питання родства вирішить значно швидше і напевно, а ідеальними для неї є кістки і зуби: останні покриті захисною емаллю, яка не дає процесу руйнування початися. М'які тканини для цієї мети не підійдуть, оскільки волога досить швидко їх руйнує, це стосується і бальзамування, до складу якого входять хімікати. Нарцис Бардаль, який обробляв тіло Далі, побачивши, як ідеально збереглися вуса небіжчика, назвав це справжнім дивом. Однак вчені називають це простою хімією.

"У людських залишків, які перебувають в повітронепроникному сховищі, такому як труна або склеп, волосся може зберігатися протягом дуже тривалих періодів часу. І навіть після впливу зовнішнього середовища вони нерідко зберігаються протягом багатьох років після смерті", - розповіла антрополог Тіффані Саул.Судмедекперти пояснили, що збереження волосся і вусів цілком очікуване, адже вони складаються з білка кератину, який відрізняється особливою міцністю: на нього не впливають навіть травні ферменти. Чого волосся й нігті робити точно не можуть після смерті, так це рости. Просто після смерті людини тіло всихає і тому починають виднітися ті частини, які були приховані під шкірою.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль з обручкою на пальці заявила про важливе: "Я змінилася"

"Не догледіла", - Юрій Ткач з "Квартал 95" з дружиною здивували знімком з Туреччини

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Брежнєва не витримала і вигнала: слідом за Лорак про "докучання" Меладзе заявила Гагаріна

Показати ще


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що світ побачив "Алісу в країні чудес" з ілюстраціями Сальвадора Далі.