Сомалійська та Нубійська плити в Африці відходять один від одного, може трапиться таке, що континент розламаєтся на дві частини.

Відомо, що швидкість руху тектонічних плит становить приблизно 6-7 міліметрів в рік. За даними вчених, ці геологічні процеси в Східно-Африканській рифтовій долині сигналізують про насування катастрофи. Повідомляється, що велика рифтова долина — це геологічний розлом завдовжки 6 тисяч кілометрів. Зараз тріщина простяглася від Лівану до Мозамбіку і Червоного моря.

Експерти кажуть, що долина найближчим часом буде затоплена і Кенія перетвориться на острів через деформації земної кори. Геолог Девід Адеде стверджує, що тривалий час рифт не був текнонічно активним, однак, у земній корі може відбуватися мінімальний рух, внаслідок якого на поверхні утворюються тріщини.

До того ж, ситуацію загострюють постійні сильні дощі, які сприяють утворенню нових нерівностей. Так, 19 березня гігантська тріщина перетнула кенійську дорогу Mai-Mahiu Narok. І хоча трасу намагалися ремонтувати, це не вберегло її від руйнувань.

Експерти попереджають про небезпеку, оскільки рухи в земній корі передують стихійним лихам. Зараз фахівці планують скласти карту ліній розломів, щоб спрогнозувати утворення нових розколів.

Популярні новини зараз

Донька Ніни Матвієнко Тоня розкрила правду про розлучення матері після 40 років подружнього життя: "Втомилися, хочуть самі пожити"

Катя Осадча засумувала через маленького сина від Юрія Горбунова: "Так швидко росте"

Потап зненацька застав Настю Каменських за дивним заняттям: "Спускаюся вниз, а там..."

Фіналіст шоу "Холостячка" Олексій Тригубенко забув Ксенію Мішину заради нової маленької: "Коли вона приїхала..."

Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", піщана буря з Сахари, обернувшись кольоровими опадами, добралася і до півдня України. Потужна стихія в Африці стала аномалією для Криму, а також Одеси. Жителі скаржаться на проблеми з диханням і ускладнення самопочуття.

Раніше від подібних катаклізмів постраждали острови в Середземному морі. Піщана буря стала важким стихійним ударом по Африці. Відгомони природних катаклізмів відчули на собі острови в Середземному морі і їх мешканці. Відгомони бурі також вразили відпочиваючих на курорті в Сочі.

Крім того, портал повідомляв, що Міжнародна група вчених з Мічиганського університету провела серію досліджень, у результаті яких прийшла до невтішних висновків: у майбутньому світ може спіткати глобальна катастрофа через геологічних процесів, що відбуваються в Східно-Африканської рифтової долини.