Глобальне потепління поглинає планету з неймовірною швидкістю, вчені щодня розробляють способи зупинити цей процес, оскільки знають: досить планетній температурі підвищитися всього на три градуси, і почнеться глобальне вимирання рослин. Під загрозою опинилися більше половини, і якщо вони загинуть, слідом за ними почне вимирати все живе на Землі.

Свій висновок група вчених з Міжнародного екологічного інституту опублікувала на сторінках видання Springer.



За їхніми словами, більше половини всіх видів рослин виявляться під загрозою знищення, якщо температура Землі підніметься на три і більше градуси. А зони густих лісів у країнах з м'яким кліматом і зовсім можуть зникнути: Австралія, Південна Америка, країни Південно-Східної Азії втратять усі лісові ресурси менше ніж за 20 років.


Популярні новини зараз
Ціна питання – 1000 грн: ухилянти знайшли новий спосіб дурити ТЦК Школи визначились з датою зимових канікул: скільки відпочиватимуть діти Доведеться сидіти у темряві, навіть без відключень: українцям показали новий тариф на світло Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

За розрахунками експертів, до 2100 року зникнення природних місць мешкання деструктивно позначиться на більшості живих видів - від комах до ссавців і земноводних. Біологи з Університету Східної Англії переконані, що єдиний варіант уникнути глобального вимирання - обмежити викид шкідливих речовин в атмосферу та рухатися в бік скорочення неконтрольованих виробництв.



Експерти попередили, що якщо загальної світової домовленості досягти не вийде, за досить короткий термін вимруть понад 40 тисяч видів тварин і рослин, а наслідки таких змін обов'язково торкнуться і людини.



Темпи зникнення видів рослин і тварин в наш час гранично високі, відзначають багато дослідників. У деяких регіонах Землі сильно скорочується біорізноманіття, зменшується число великих звірів. Біологи вже давно заговорили про шостому глобальному вимирання, що наступив не без участі людини. Противники ж подібної теорії наполягають, що говорити про катастрофу можна буде через століття-інше.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що погодні каруселі, які нам влаштувала стихія, загрожують серйозними наслідками: під удар потрапляють фруктові дерева і бджільництво.