Австралійські біологи довели, що чубаті бронзовокрилі голуби подають сигнал тривоги рухом одного з махового пір'я. В разі небезпеки, наприклад, при появі хижих птахів або людини, вони видають сигнал тривоги з допомогою пір'я на крилах, сповіщаючи про небезпеку інших голубів. Це дозволило довести, що голуби сприймають швидко повторюваний звук як сигнал про небезпеку.

Автори статті перевірили, як змінюються сигнали, які видавали птиці з відсутнім пір'ям. Вчені відрізали від кожного крила у голубів або "сигнальне" восьме махове перо, або одне з сусідніх - сьоме або дев'яте.

Потім вони відпускали птахів літати і записували видавані звуки. Виявилося, що у голубів з відрізаними Р8 змінювалася амплітуда і тон високого сигналу. А ізольоване восьме перо, поміщене в вітрової тунель, видавало той же високий звук з частотою 2,9 кілогерц, що і птахи, які просто летять.

Популярні новини зараз
В Україні зібралися змінювати розмір субсидії: кого це торкнеться у першу чергу Ухилянтів пропонують виловлювати: "Знайдуть щастя та відчують повноту життя" Пенсіонерів заженуть у злидні: встановили недосяжні умови для гідної пенсії Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
Показати ще

Потім дослідники спробували зафіксувати реакцію інших голубів на політ птаха з обрізаним "сигнальним" крило. Як і очікувалося, птиці ніяк не реагували на політ птаха без сигнального звуку. У той час як запис польоту голубів з контрольної групи змушувала їх швитко летіти.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що крем від засмаги перетворили в біопаливо.