Австралійські біологи довели, що чубаті бронзовокрилі голуби подають сигнал тривоги рухом одного з махового пір'я. В разі небезпеки, наприклад, при появі хижих птахів або людини, вони видають сигнал тривоги з допомогою пір'я на крилах, сповіщаючи про небезпеку інших голубів. Це дозволило довести, що голуби сприймають швидко повторюваний звук як сигнал про небезпеку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Автори статті перевірили, як змінюються сигнали, які видавали птиці з відсутнім пір'ям. Вчені відрізали від кожного крила у голубів або "сигнальне" восьме махове перо, або одне з сусідніх - сьоме або дев'яте.
Потім вони відпускали птахів літати і записували видавані звуки. Виявилося, що у голубів з відрізаними Р8 змінювалася амплітуда і тон високого сигналу. А ізольоване восьме перо, поміщене в вітрової тунель, видавало той же високий звук з частотою 2,9 кілогерц, що і птахи, які просто летять.
Потім дослідники спробували зафіксувати реакцію інших голубів на політ птаха з обрізаним "сигнальним" крило. Як і очікувалося, птиці ніяк не реагували на політ птаха без сигнального звуку. У той час як запис польоту голубів з контрольної групи змушувала їх швитко летіти.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що крем від засмаги перетворили в біопаливо.