У надрах Землі виявили додатковий шар літосферних плит.

Про це повідомили геофізики із США і Китаю, представивши результати свого дослідження на конференції в Токіо (Японія), пише The Guardian.

Тектонічні плити розташовуються в шарі верхньої мантії на глибині 410-660 кілометрів під сучасними Японією, Північною та Південною Кореєю, Північно-Східним Китаєм і під Тихим океаном аж до островів Фіджі.

За оцінками вчених, у надра Землі літосферні плити занурила субдукція (просідання однієї плити під іншу) близько 50-60 мільйонів років тому.

Ці тектонічні плити, як зазначили геофізики, стали причиною деяких глибоких і сильних землетрусів у Тихому океані: між островами Фіджі та Австралією. Підземні поштовхи виникають через субдукцію у перехідній зоні (верхній мантії).

Популярні новини зараз

Під Львовом троє чоловіків скоїли звіряче вбивство – рушниці в руках і трупи в багажнику

Ані Лорак зробила це і купається в променях щастя, Каменських не стримала слів: "Страждаємо..."

Андрій Данилко зустрічається з власною "мамою", фанати в ауті: "Ходок по бабусям"

Власниця елітної школи розкрила правду про дітей Зеленського: "Постійний тиск"

Показати ще

Фахівці стверджують, що близько 90% глибинних підземних землетрусів на планеті (з осередком виникнення нижче 500 кілометрів) припадає на район островів Тонга в Тихому океані. Поштовхи виникають через занурення в мантію довгої плоскої плити.

Геофізики створили тривимірну реконструкцію подій, які відбулися 50-60 мільйонів років тому на планеті та привели до формування сучасного шару літосферних плит під Тихим океаном.

Результати дослідження говорять про те, що літосферна плита у верхній мантії в районі під островами Тонго протягом останніх 15 мільйонів років рухається на захід зі швидкістю близько п'яти сантиметрів на рік.

Як звернули увагу фахівці, у зв'язку з цим відкриттям, розташування низки тектонічних плит можуть уточнити або навіть переглянути.

Зазначимо, Земля - єдина відома планета в Сонячній системі, де спостерігається повноцінна тектонічна активність. Раніше вчені повідомляли, про зачатки тектоніки на Меркурії, її немає на Венері, припускають, що в минулому тектоніка могла бути на Марсі. Схожі на земні літосферні структури планетологи поки виявили лише у небесних тіл з підльодовими океанами (на Європі — супутнику Юпітера).

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені знайшли новий спосіб передбачати природні катаклізми.