Французька компанія Arianespace успішно запустила ракету-носій легкого класу Vega з українським двигуном.

На орбіту вивели три супутника цивільного і військового призначення для Зокрема, мова йде про OPTSAT-3000 від ізраїльського оборонного концерну Israel Aerospace Industries, приблизна вага якого - 368 кілограм, а також Venμs – пристрій космічного агентства вагою у 264 кілограми.

Запуск проводили з Космічного центру Гвіани, космопорту Європи у Французькій Гвіані.

Слід відзначити, що Vega розробляється Європейським космічним агентством (ESA) та Італійським космічним агентством (ASI) ще з 1998 року. Назву їй обрали на честь найбільш яскравою зірки північної півкулі.

Вперше ракету-носій успішно запустили із космодрому Куру (Французька Гвіана) взимку 2012 року.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 2 серпня: обережність Тельців, перешкоди Левів та радикальні зміни Водоліїв Пенсіонерам виплатять 12 500 грн: кому і що треба подати у ПФУ Салат-літо за 5 хвилин: рецепт з огірками та яйцями, який підкорив смакові рецептори (і серце теж) Пенсія без стажу: кому платитимуть 8 тисяч гривень щомісяця
Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", пілот зафільмував момент запуску балістичної ракети.