Нещодавно в українському Чернігові археологи розкопали залишки споруд і останки загиблих періоду князівських міжусобиць. Розкопки проходили на місці майбутньої прибудови до Чернігівської музичної школи № 1 ім. Вільконського.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомила кандидат історичних наук, доцент інституту історії, етнології та правознавства Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Р. Шевченко Олена Черненко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
Відзначається, що древні артефакти виявили під час проведення охоронних археологічних досліджень. Археологи розкопали речовий інвентар, залишки згорілих споруд і кілька скелетів. Примітно, що знахідки відносяться до періоду княжих війн-міжусобиць часів Ярослава Мудрого.
Так, українські історики знайшли в результаті розкопок кілька вантажив і прясла, ножі і уламки скляних браслетів.
"Найцікавіші знахідки (підвіска із зображенням святого воїна, хрестик, металеві та скляні кільця тощо) відбуваються зі згорілих будівель кінця ХІІ - початку ХІІІ століття. Останки загиблих людей і знайдені там же наконечники стріл дозволяють засвідчити, що пожежа сталася в результаті військового конфлікту. Скоріше всього, це була одна з відомих із літописів князівських міжусобиць", - припустила Черненко.
Популярні новини заразГороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валютиПоказати ще
У свою чергу, фахівці вважають, що знахідки допоможуть краще вивчити період між Х і ХІІІ ст.
Як повідомляв портал Знай.uа, вчені НДІ прикладної екології Півночі Північно-Східного федерального університету, японського Університету Киндай і компанії Fuji TV виявили в Верхоянському районі останки мамонта з м'якими тканинами і шерстю.
Також портал Знай.uа писав, що на заході Румунії археологам вдалося знайти унікальну споруду. Так, румунські та німецькі дослідники виявили стародавню фортецю, якій приблизно 3400 років.