Океан донині таїть величезну кількість секретів, які людині поки не під силу дізнатися. Однак, з кожним днем людство стикається з новим видом тварин або ж істотою, яка наближає нас до розгадки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Цей слизняк не тільки яскраво виглядає, але і живиться мікроскопічними морськими істотами, званими зоопланктоном, і він використовує метод, який важко повірити: він добуває їжу з допомогою посередника.
Нічого не підозрюючи, помічники цього дивного хижака - гидроїдні поліпи - крихітні, коралоподібні тварини, які живуть в колоніях і також харчуються зоопланктоном. І морський слизняк, відомий як голожаберний молюск, використовує поліпи, як живу рибальську сітку, ковтаючи їх, як тільки гидроіди закінчують поглинання планктонів.
Деякі тварини, такі як гієни, відомі поведінкою, званим клептопаразитизм. Цей трюк складається з очікування, поки інший хижак вб'є свою здобич, а потім зграєю відганяють його і забирають їжу. Однак морський slug демонструє абсолютно нову модель - з'їсти хижака разом з його видобутком. Дослідники назвали цей тип поведінки - клептохищничество.
Цей дивовижний слимак мешкає в середземноморських і атлантичних водах поблизу Піренейського півострова, Сенегалу і Канарських островів. Розміри його досягають 3-5 сантиметрів і його бліде тіло вкрите красивими довгими м'ясистими шипами, які допомагають тварині дихати.
Раніше було відомо, що цей голожаберний молюск живиться гидроідними поліпами, але автори дослідження виявили, що тварина віддає перевагу поліпам, які займались поглинанням їжі. Це відкриття каже, що морські слимаки можуть бути не єдиними морськими істотами, які використовують цю раніше невідому стратегію, і що взаємодії хижака-жертви в цій групі можуть бути більш складними, ніж колись вважалося, кажуть дослідники.
"Можливо ця модель поведінки широко поширена і серед інших безхребетних", - повідомляють автори дослідження.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що дієта грізлі здивувала вчених.