Незвичайний нахил Урану, завдяки якому орбіта цієї планети відрізняється від інших може виявитися причиною зіткнення з величезної крижаної протопланетой. Крім незвичайної для планет орбіти, планета ще і найхолодніша в Сонячній системі.

Завдяки комп'ютерним моделям, астрономи змоделювали більш 50 різних сценаріїв зіткнення, які показали подальші події на планеті. Найбільш правдоподібною виявилася версія зіткнення з крижаної брили, розміри яких перевищують розміри Землі в два рази. При цьому зіткнення було лобовим — протопланета тільки боком зачепила Уран, прискоривши його обертання, змістивши його орбіту.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Європейської південної обсерваторії групі астрономів на чолі з командою Інституту астрономії товариства Макса Планка (MPIA) вдалося отримати перше в історії науки зображення планети, яка формується в системі зірки PDS 70 - молодого помаранчевого карлика на відстані 370 світлових років від Землі.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

"Після більше десяти років неймовірних зусиль, витрачених на побудову високотехнологічної машини, Sphere нарешті дозволяє нам пожинати плоди завдяки виявленню молодих планет!", - розповідають Директор Інституту Макса Планка і лідер команди Томас Хеддинг.

Як повідомляють ЗМІ, планету назвали PDS 70b. Також відомо, що вона знаходиться праворуч від чорної крапки в центрі зображення. Крім того, це не перший виявлений протопланетный диск, але отримати його знімок набагато складніше, ніж просто спрямувати телескоп на небо і натиснути на кнопку.

Коли астрономам вдалося у 2012 році виявити провал в диску PDS 70, вони запідозрили, що це може бути молода планета, і зосередили свої зусилля на її пошуках. Зазначимо, що дослідники використовували Дуже великий телескоп (ОБТ) і коронограф, який затемнял яскраве світло карликової зірки, щоб розгледіти планету.