Урбанізація, судячи з усього, незворотній процес. Нові технології сільського господарства і закони ринкової концентрації ресурсів щорічно штовхають мільйони сільських жителів у міста. Однак зростання міст супроводжується певними труднощами. В якості основної з них можна виділити протиріччя інтересів суспільства і приватних будівельних компаній. Як правило, забудовники нехтують реальною пропускною спроможністю міської інфраструктури, прагнуть здійснити як можна більш щільну забудову і не бажають витрачати кошти на облаштування громадських місць. Як наголошується в доповіді ООН, всі роки після падіння берлінської стіни проходили під знаком цього протистояння.

Головна проблема урбанізації останніх двох десятиліть – зниження стандартів міського планування та дизайну. У першу чергу це стосується надання простору для громадських місць, а також розподілу земельних ділянок під будівництво житла та комерційних підприємств. Про це у Всесвітній день міст, який відзначається 31 жовтня, заявив глава Програми ООН по населених пунктах (ООН-Хабітат), колишній мер Барселони Джоан Клос.

"Одна з головних причин, що заважають нам скрізь досягти високих стандартів міського планування, – це відсутність ефективного керування. Дуже важливо відродити практику ефективного управління містами. Без неї процес урбанізації не призведе до бажаних результатів".

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

За даними ООН, через 40 років 80 відсотків жителів планети будуть жити в містах. Всього сто років тому в міських районах проживало лише 20 відсотків населення світу. У найменш розвинених країнах цей показник був значно нижчим – 5 відсотків.

Велика частина приросту міського населення сьогодні припадає на країни, що розвиваються. У той же час у ряді інших регіонів відзначається уповільнення зростання міського населення та навіть його скорочення. Так, кількість мешканців кожного другого міста Європи і країн колишнього СРСР в останні 20 років зменшувалася.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про перетворення парковок на парки