Американським вченим вдалося з'ясувати, що популярний в харчовій промисловості підсолоджувач еритритол здатний тимчасово стерилізувати комах-шкідників, а також вбивати їх личинки. При цьому речовина виявився нешкідливою для мишей і людей. Це відкриття дає можливість створити пестицид безпечний для ссавців і для комах-запилювачів. Як повідомляє сайт НовиниЮ, личинки, які поїдають врожаї, при цьому гинуть.

Вчені висадили кілька кладок яєць на шматочки цього замінника цукру і простежили за тим, як росли личинки мушок. Експеримент показав, що еритритол не вбиває яйця дрозофіл при контакті, але він досить швидко знищує личинок після вилуплення, якщо вони почали їсти їжу з досить великою кількістю цього "цукру". Жодна комаха з цих кладок не дожила до окуклювання, в середньому проживши всього 1,5 дні після вилуплення.

Аналогічні результати, як зазначають дослідники, були отримані у дослідах на інших комах. Невеликі дози цієї речовини, як виявили вчені, дивним чином діють на дорослих мушок. Вони не вбивають, а тимчасово стерилізують їх, фактично перетворюючись на аналог контрацептивів, що застосовуються сьогодні для запобігання небажаної вагітності. Відповідно, розпорошення невеликих кількостей цього штучного цукру над посадками плодів і овочів може захистити їх від атак гусениць шкідників, при цьому, не знищуючи важливих запилювачів, багато з яких є дорослими особинами цих комах.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про фермент безсмертя, який ховали мухи

Популярні новини зараз

Перша батьківська поминальна субота: підготуйте душу до Великого посту

Вагітна дружина Віктора Павлика поскаржилася на проблеми зі здоров'ям: "Доведеться прокапатися"

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

Показати ще