Мух традиційно прийнято вважати брудними комахами і рознощиками хвороб. Однак останні дослідження вчених Пенсільванського університету показали, що мухи набагато більш шкідливі істоти, ніж могло здаватися. Один дотик мухи до поверхні здатен залишити на ній кілька десятків небезпечних колоній. Як повідомляє журнал Scientific Reports, на міських мухах небезпечних бактерій більше, ніж на їх диких родичах.

Небезпечна роль мух у розповсюдженні низки хвороб недооцінюється медичними структурами, заявили американські вчені. Звичайно, загальновідомо, що то мухи розносять усюди заразу, але автори роботи відзначають: масштаби цього явища в реальності перевершують наявні уявлення про шкоду мух. До такого висновку вони прийшли в результаті аналізу ДНК, що застосовувався під час вивчення мікробів, які були знайдені на кімнатних і на м'ясних мух. Кімнатні мухи воліють харчуватися гниючими продуктами, падлом і фекаліями.

М'ясні мухи концентруються на територіях боєнь, мясообробних підприємств і звалищ харчових відходів. За словами біологів, мухи, що мешкають в місті, є більш активними переносниками патогенних організмів, ніж ті, що живуть у природних умовах. Так, на виловлених в Бразилії, Америці та Сінгапурі падальных мухах при дослідженні було виявлено 316 видів бактерій, в той час як на кімнатних - 351 вид.

Раніше портал "Знай.ua" пояснював, як мухи виходять сухими з води

Популярні новини зараз

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Злата Огнєвіч точно такого не чекала: учасник знехтував побаченням з "Холостячкою"

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Показати ще