Стандартні знаки пунктуації, такі як точки, можуть негативно забарвити короткі текстові повідомлення.

На відміну від звичної бесіди наживо, в якій емоції можуть бути виражені за допомогою інтонації, жестів або виразу обличчя, в текстовому спілкуванні передача емоційного контексту ускладнюється відсутністю можливості побачити виразу обличчя співрозмовника.

Однак, букви можуть набагато більше розказати про співрозмовника, ніж сказані слова. Наприклад, відсутність знаків пунктуації не завжди говорить про неграмотність, а крапка в кінці речення може бути розцінена як сигнал про те, що співрозмовник не налаштований на дружнє спілкування.

Автори нової роботи перевірили роль точки перенесення негативних емоцій в повідомленнях за допомогою простого експерименту. Близько 50 студентів просили оцінити представлені їм скріншоти коротких листування, в яких були повідомлення з крапками, і без.

Популярні новини зараз
Що чекає на тих, хто не оновив облікові дані у ТЦК Українцям можуть припинити соціальні виплати: кому треба поквапитись за новими правилами Дітям дадуть по 3000 гривень до Дня Святого Миколая: як отримати виплату Україною пройдуть масштабні перевірки пенсіонерів: хто залишиться без виплат
Показати ще

Вчені з'ясували, що крапка в кінці короткої відповіді на пропозицію або питання робить його істотно більш різким і негативним, причому навіть у тому випадку, якщо він вже негативно забарвлений.

На підставі отриманих даних автори роблять висновок, що точки можуть служити невербальними засобами комунікації при текстовому спілкуванні виражаючи емоції відправника.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Місяць показала своє справжнє обличчя.