Вчені з університету Фінляндії провели цікавий експеримент про вплив алкоголю на якість сну. У дослідженні взяло участь більше 4 тисяч осіб у віці від 18 до 65 років.

Після отриманих результатів наукові співробітники Технологічного університету Фінляндії не рекомендують пити алкоголь, зокрема вино, на якому і був побудований експеримент, безпосередньо перед сном. В ході дослідження оцінювалась якість сну в різних ситуаціях.

Добровольці в один з вечорів приймали алкоголь перед сном, а в іншій – ні. Якість їхнього сну щоночі експерименту оцінювали за допомогою приладу для вимірювання варіабельності серцевого ритму. Саме цей показник допомагає визначити, наскільки глибоко спить людина.

Для чоловіків доза була 3 келиха вина, а для жінок – 2. Після випитого у випробовуваних погіршувався якість сну на 39,2%. При цьому 2 келиха у чоловіків і 1 у жінок перед сном знижували його якість всього на 24%. Дивно, але навіть малі дози алкоголю перед роблять його гіршим на 9%.

Популярні новини зараз

Дотримання норм або порушення прав? Мережа кінотеатрів змусила українців приходити з ПЛР-тестами

Приват24 припиняє роботу: у банку попередили українців

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Настя Каменських зайняла місце Каті Осадчої після пологів: розповість про весілля Alyona Alyona і "походеньки" Клопотенко

Показати ще

Брак повноцінного глибоко сну може негативно позначитися на здоров'ї. Буде провокувати тривожні розлади, депресії і навіть може стати однією з причин серцево-судинних захворювань. Про це попереджають автори масштабного експерименту.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" недолік сну стає причиною безлічі хвороб, які можуть викликати передчасну смерть.

Цю інформацію повідомив американський дослідник проблем сну Метью Уокер (Matthew Walker), пише Dagbladet. У своїй новій книзі "Навіщо ми спимо", він розповів про те, що секретна ліки довгого і щасливого життя - сон.

"Достатня тривалість сну — чудодійні ліки, що продовжує життя. Воно робить людину більш креативним, покращує пам'ять, дозволяє залишатися струнким, знижує апетит, захищає від раку і деменції, знижує ризик діабету, інфаркту та інсульту", - стверджує Уокер.

За словами експерта, якщо навіть людина спить шість-вісім годин на день, ризик отримати те чи інше захворювання сильно зростає.