Людство давно намагається розгадати таємниці Всесвіту та зрозуміти, чи є де-небудь інші цивілізації, а наука щоразу підкидає нові гіпотези існування позаземного життя. Проте скільки б не велися розмови, жодна людина на власні очі інопланетянина ні разу не бачила.

Першим питанням про існування життя і розумних істот поза Землею замислився фізик Енріко Фермі, передає "Новое время".

Існує так званий парадокс Фермі, який говорить, що за мільярди років існування Всесвіту в ньому повинні були розвинутися інопланетні цивілізації, сліди яких люди б помітили, але цього чомусь і досі не сталося.

Існує кілька пояснень сиуації.

Найперше з них елементарне: інопланетян просто може не бути, і люди - єдиний розумний вид у Всесвітi

Популярні новини зараз

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Бюджет-2022: Рада ухвалила найважливіший документ, хто з депутатів його не підтримав

Оля Полякова зізналася, навіщо зайняла місце Тіни Кароль на "Голос країни": "Хочу додати..."

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Показати ще

По-друге, життя може й існує десь іще, проте воно не таке досконале. Прихильники цієї гіпотези наводять як приклад різні мікроорганізми, які зустрічаються в екстремальних умовах. Останні відкриття свідчать, що вони можуть мешкати в підлідних океанах Європи, супутника Юпітера, і Титана, супутника Сатурна.

Дивіться: Існування інопланетян - правда чи міф?

Прихильники третьої теорії переконують, що будь-яке розумне життя саморуйнується. Мовляв, як тільки цивілізація розвивається до моменту отримання зброї, здатної знищити її, вона опиняється за крок від того, щоб зробити це. І рано чи пізно таке станеться. До речі, у дечому з таким твердженням погоджуються Стівен Гокінг та Ілон Маск.

Існує й припущення, що люди просто погано шукають. Нині мало не ключовим інструментом пошуку інопланетян є прослуховування радіосигналів. Проте в тих можуть бути зовсім інші засоби зв'язку, що не залишають людям шансів їх почути.

Вчені не раз озвучували й іншу думку, подібну до попередньої. Вони вважають, що людство просто не так давно взялося за пошуки, тож головне – набратися терпіння.

Дивіться: П'ять фактів про існування позаземних цивілізацій

Є й ті, хто вважає, що високорозвинені інопланетяни можуть свідомо уникати контакту з людством, як, наприклад, представники прогресивних країн не контактують з деякими відсталими племенами, щоб уберегти їх від культурного і технологічного шоку.

І найнеймовірнішим припущенням є те, що інопланетяни вже можуть бути на Землі. Навіть дуже авторитетні вчені не можуть скинути його з рахунків.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", дослідники з NASA розповіли, коли стане можливим контакт з представниками позаземних цивілізацій.