Астрономи канадського Університету Макгілл пояснили мерехтіння, що залишилося після злиття нейтронних зірок.

Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Phys.org.

На думку вчених, сяйво, яке довгий час протрималося після космічної катастрофи, виникло через викиди плазми.

Як уточнили астрономи, зазвичай вони спостерігають короткочасні спалахи гамма-випромінювання, які виникають, коли плазмові струмені вириваються з полюсів чорної діри або нейтронної зірки і стикаються з газом і пилом. Як тільки приплив енергії припиняється, світіння в гамма-діапазоні припиняється.

Популярні новини зараз
Платіжки спустошать гаманці: з 1 червня зростуть тарифи на важливу комунальну послугу ТЦК записали жінку чоловіком і поставили на облік: не виїхати і не вийти заміж З відстрочкою можна попрощатися: кого "Оберіг" відправляє у чорний список ТЦК не зглянеться на вік і хвороби: чоловікам 50+ масово готують повістки - куди відправлять
Показати ще

Проте спостереження тривалої спалаху після злиття нейтронних зірок, зареєстрованого 17 серпня 2017 року на відстані 138 мільйонів світлових років від Землі, показало, що механізм виникнення післясвічення повинен бути складніше.

Дослідники вважають, що зіткнення нейтронних зірок викликало викиди плазми. В міжзоряному середовищі з-за джетів виникли ударні хвилі, які нагріли газ і пил, змусивши міжзоряну середу випускати випромінювання в рентгенівському і радіодіапазонах. При цьому навколо джетів утворився «кокон», який світиться протягом багатьох місяців.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про те, що астронавти бачили НЛО.