Дослідники довели, що в одній і тій же ситуації люди відчувають більше співчуття по відношенню до собак, ніж до собі подібних. Про це йдеться в дослідженні, проведеному вченими з Північно-східного університету Бостона.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
У дослідженні брали участь 240 студентів, яким показали газетну замітку про напад зловмисника з бейсбольною битою. У жертви, нібито виявленої поліцією, були рвані рани, зламана нога, до того ж вона була без свідомості.
При цьому вчені в процесі дослідження "міняли" жертву, показуючи цю новину другий частини студентів: їй ставав однорічна дитина, 30-річний дорослий, щеня і 6-річна собака. Після цього студенти проходили тест на емпатію - здатність співпереживати.
Підсумки дослідження показали, що випробовувані однаково сильно співпереживали цуценяті, собаці і дитині, однак по відношенню до дорослій людині відчували співчуття менше всього.
На основі цього вчені зробили декілька висновків: по-перше, люди ставляться до тварин, як до рівноправних членів сім'ї, що цілком нормально для суспільства.
"Вони не розглядали своїх собак як домашніх тварин, скоріше як "маленьких дітей, покритих шерстю", або як таких же членів сім'ї, як і їхні власні діти", - йдеться в дослідженні.
По-друге, на здатність співпереживати, ймовірно, впливає сприйняття нами безпомічності жертви. Так, одна з можливих причин, з якої дорослий у цій ситуації викликає менше співчуття, може полягати в тому, що він міг вплинути на результат конфлікту з людиною навіть шляхом розмови з нападником, що є неможливим для тварин.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що таємниця растерий-вбивць розкрита.