Вчені знайшли відповідь на давно хвилює питання, чому павукоподібні не заплутуються у власному павутинні.

Як повідомляє портал gogetnews, китайські та британські дослідники протягом кількох місяців збирали павутину двох видів золотопрядів Nephila edulis і Nephila pilipes.

Зібравши необхідну кількість, фахівці протестували зразки з крутильним маятником.

Відомо, що пристрій має грузик, який обертається або за годинниковою або проти годинникової стрілки, скручуючи будь-яке волокно.

Проаналізувавши скручування мідних проводів, вуглецевих волокон та навіть людських волосся, вони змогли вивчити їх властивості. Всі об'єкти вели себе ідентично - скручувалися, розкручувалися і знову скручувалися до того моменту, поки не поверталися до свого початкового вигляду.

Популярні новини зараз
Київ під вогнем: масована атака росії залишила руїни, десятки поранених та паралізувала столицю Штрафів від ТЦК стане значно більше: ухилянтів "задушать" грошима Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам
Показати ще

Але тільки павутинна нитка трохи деформувалася. Це спотворення змінило точку рівноваги та скоротило кількість скручувань.

Вчені планують продовжити дослідження. На їхню думку, це допоможе розробити такі канати для альпіністів, які зможуть утримати їх в стійкому положенні.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", у мережі показали найбільшого в світі павука.