Група дослідників з Вашингтонського університету під керівництвом Томаса Куїнна з'ясувала, чому в тісних подвійних зоряних системах рідко виявляються планети, - пише Укрінформ.

Вчені моделювали поведінку систем, обмежившись лише такими, у яких період обороту зірок навколо загального центру мас не перевищує десяти земних діб. Фахівцям вдалося встановити: причина того, що в подвійних зоряних системах мало планет, полягає в наявності зони нестійкості.

Планета не може перебувати ближче певної відстані від свого подвійного сонця. За цією межею неможливе існування стійкої орбіти, і екзопланета, що потрапила в зону нестабільності, отримавши гравітаційний "стусан", просто відлітає в космічний простір.

З часом ця ділянка зміщується. За оцінками авторів дослідження, як мінімум 87% подвійних зірок з часом втрачають одну планету. При цьому втрата однієї з них може спровокувати руйнування всієї системи.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Таємниця подвійних зоряних систем

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що вчені розповіли, коли насправді зародилося життя на Землі. Завдяки сенсаційній знахідці, зробленій археологами в австралійських горах, вчені отримали докази існування життя, яке з'явилося на Землі ще 3,5 мільярда років тому.

В горах Австралії вченим вдалося знайти останки графіту, вік якого оцінюється в більш ніж 3,5 мільярда років. Дані останки є свідченнями того, що у вказаний період часу на Землі вже існували археї. Дані одноклітинні мікроорганізми є примітивними, але все ж формами життя. Вчені пояснили, що 3,5 мільярди років тому атмосфера Землі значно відрізнялася від нинішнього стану справ на планеті, так як в ті часи рівень кисню був досить низький і не всі живі істоти могли б вижити в таких умовах.

Група вчених, що представляє Університет Вісконсіна, провела ретельний аналіз знайденого графіту, який встановив, що частина речовини в ньому має біологічне походження. Раніше передбачалося, що археї з'явилися на Землі лише 2,7 мільярда років тому, проте, останнє дослідження фахівців на чолі з Джоном Воллі зуміло довести, що живі організми з'явилися на Землі набагато раніше.