Про проблему глобального потепління почали говорити не вчора. І, не дивлячись на різницю в оцінці наслідків, дослідники сходяться на думці, що наслідки будуть сумними. Фокус основної маси оглядачів прикутий до майбутніх ускладнень на узбережжях. Однак мало хто говорить про льодовики.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСпівробітники Бірмінгемського університету стверджують на сторінках Proceedings of the National Academy of Sciences, що танення льодовиків може торкнутися не тільки гідроелектростанцій і запасів прісної води, але навіть таких сфер як туризм і релігія.
Льодовики зараз покривають приблизно 10% поверхні планети, але, як відомо, досить швидко тануть. Найбільші втрати відбуваються там, де льодовикової маси найбільше: у Аляскинскій затоці, арктичній частині Канади і периферії льодовикових щитів в Гренландії і Антарктиді.
Але що стосується швидкості танення, то на першому місці тут Альпи і Анди. За півтора сторіччя площа льодовиків в Альпах скоротилася більш ніж удвічі. Подальше танення льодовика не може не позначитися на енергетиці регіону. Адже від гірських потоків залежить 25% енергетики Франції і Швейцарії, 70% енергетики Австрії. Крім того льодовиковий туризм в одну тільки Австрію привертає майже мільйон осіб щорічно.
З цієї ж причини без прісної води протягом найближчого століття ризикують виявитися район Тянь-Шань в Китаї, штат Вайомінг у США, сільськогосподарська провінція Альберта в Канаді, Болівійський місто Ла-Пас і багато інших куточків планети.
Через танення льодовиків кілька латиноамериканських курортів просто довелося закрити. Крім того танення загрожує і індуїстській святині – льодовику Ганготрі. Тому самому, з якого бере свій початок священна річка Ганг. Жителі перуанських Анд так само вважають білі вершини божествами, але танення сприймають як уход богів і наближення кінця світу.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про ставлення українців до екології