Про проблему глобального потепління почали говорити не вчора. І, не дивлячись на різницю в оцінці наслідків, дослідники сходяться на думці, що наслідки будуть сумними. Фокус основної маси оглядачів прикутий до майбутніх ускладнень на узбережжях. Однак мало хто говорить про льодовики.

Співробітники Бірмінгемського університету стверджують на сторінках Proceedings of the National Academy of Sciences, що танення льодовиків може торкнутися не тільки гідроелектростанцій і запасів прісної води, але навіть таких сфер як туризм і релігія.

Льодовики зараз покривають приблизно 10% поверхні планети, але, як відомо, досить швидко тануть. Найбільші втрати відбуваються там, де льодовикової маси найбільше: у Аляскинскій затоці, арктичній частині Канади і периферії льодовикових щитів в Гренландії і Антарктиді.

Але що стосується швидкості танення, то на першому місці тут Альпи і Анди. За півтора сторіччя площа льодовиків в Альпах скоротилася більш ніж удвічі. Подальше танення льодовика не може не позначитися на енергетиці регіону. Адже від гірських потоків залежить 25% енергетики Франції і Швейцарії, 70% енергетики Австрії. Крім того льодовиковий туризм в одну тільки Австрію привертає майже мільйон осіб щорічно.

Популярні новини зараз

В Укргідрометцентрі спрогнозували прихід бабиного літа: коли можна буде погрітися на сонечку

Українських студентів масово виселяють з гуртожитків через вакцинацію: "Хто не бажає, повинні"

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

Показати ще

З цієї ж причини без прісної води протягом найближчого століття ризикують виявитися район Тянь-Шань в Китаї, штат Вайомінг у США, сільськогосподарська провінція Альберта в Канаді, Болівійський місто Ла-Пас і багато інших куточків планети.

Через танення льодовиків кілька латиноамериканських курортів просто довелося закрити. Крім того танення загрожує і індуїстській святині – льодовику Ганготрі. Тому самому, з якого бере свій початок священна річка Ганг. Жителі перуанських Анд так само вважають білі вершини божествами, але танення сприймають як уход богів і наближення кінця світу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про ставлення українців до екології