Відомо, що куріння шкідливе не тільки для здоров'я людини, але і в цілому для екологічної ситуації на планеті. Щорічно у всьому світі викурюють близько 6 трлн сигарет, після чого утворюється 800000 тонн недопалків, які виявляються в горах сміття, забруднюючи землю і підземні води.

Проте Британські вчені збираються це змінити. Вони знайшли в недопалках прихований потенціал - з допомогою недопалків можна зберігати водень. Хіміки з Британського Університету Ноттінгема довели, що гідротермальна карбонізація сигаретних фільтрів створює вуглецевий продукт під назвою гідровугілля. Пористе активоване гідровугілля багате на кисень, і його можна використовувати для зберігання великих об'ємів водню.

Виявляється, при спалюванні або реакції з повітрям він виробляє тепло і електрику, а єдиним побічним продуктом є вода. Дослідник вважають, що цей метод можна застосовувати для так званої "водневої економіки", альтернативою газу в автомобілях або використовувати в якості палива для опалення приміщень.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

Тіна Кароль пов'язала своє життя з Юлією Саніною з The Hardkiss, Дзідзьо буде свідком

40-річна віруюча стрибнула в ополонку і не випливла - на очах у дітей і всієї родини: "Просто знесло течією..." 

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

Показати ще

Крім цього, з недопалків можна буде створювати сховище дорода, стверджують вчені. І хоча технологія знаходиться тільки на стадії розробки, вчені впевнені, що їх дослідження позбавить навколишнє середовище від великої кількості недопалків.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що дієта грізлі здивувала вчених.