Вчені з Каліфорнійського університету провели експерименти з мишами, які допомогли їм знайти ідеальний раціон для довголіття.

За інформацією Cell, дослідники взяли зразки печінки у 6-місячних та півторарічних гризунів та прийшли до висновку, що відповідальні за циркадні ритми гени зумовлюють багато процесів всередині клітин мозку та інших тканин тіла. І ці процеси безпосередньо стосуються тривалості життя.

Добові ритми відповідальні не лише за режим сну, але і за енергоефективність: витрата енергії знижується під час сну або при відсутності фізичної активності. Цей механізм добре працював у молодих мишей, однак майже повністю відключався у старих.

Дослідники перевели старих гризунів на корм, в якому калорій було на 30% менше. Це допомогло клітинам печінки економити енергію, як у молодості. Миші змогли прожити на кілька десятків тижнів довше. Крім того, вони були більш активними.

Популярні новини зараз
Збільшення пенсій на 30%: як пенсіонерам домогтися підвищення Нові умови відстрочки: які обставини більше не врятують від мобілізації Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведення Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Показати ще

Вчені зазначили, що ці висновки стосуються виключно мишей, але не виключено, що вони допоможуть продовжити і людське життя.

Як повідомляв портал "Знай.ua", медики розповіли, як правильно їсти кавуни та дині.