Науковці США розробили антитіла, які атакують 99% штамів вірусу імунодефіциту людини. Ці сполуки збудовані так, щоби вражати три критичні частини вірусу. Завдяки цьому ВІЛ важче опиратися антитілам.

Над проектом співпрацювали фахівці з Національного інституту здоров'я та фармацевтичної компанії Sanofi. Результати вони опублікували в журналі Science.

Міжнародне товариство СНІДу назвало розробку "захопливим проривом". Випробування на людях почнуться у 2018 році.

Людському тілу складно боротися з ВІЛ, бо цей вірус має неймовірну властивість мутувати й мінятися. Різноманітність його штамів одного пацієнта можна порівняти з різноманітністю вірусів грипу у світі упродовж сезону. Тому імунній системі інфікованої людини доводиться боротися із надто великою кількістю штамів.

Однак, після кількох років боротьби з інфекцією у невеликої частини пацієнтів виробляється потужна зброя - так звані "широко нейтралізуючі антитіла". Вони атакують дуже важливу частину вірусу і можуть убивати значну частку його штамів.

Популярні новини зараз
Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору ТЦК дав чоловікам 60 днів: повідомити обов'язково Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Дослідники спробували використати цю зброю для лікування, і що дуже важливо - для запобігання інфекції. Вони поєднали три таких антитіл в одну сполуку - ще потужнішу.

За словами одного із авторів дослідження, Гері Нейбла, сполука є найпотужнішою серед усіх відомих антитіл у природі. Вона може вражати 99% штамів ВІЛ.

Нову розробку випробували на 24 мавпах. Їм вводили нову сполуку, а пізніше - вірус, і жодна з них не захворіла.

"Такий ступінь захисту вражає", - відзначив доктор Нейбл.

Дослідження наразі знаходіться на ранніх етапах і науковці з нетерпінням чекають на перші випробування на людях, які почнуть в наступному році.

Як повідомляв портал "Знай.ua", кількість тих, хто живе з вірусом імунодефіциту людини, щороку збільшується на два з половиною мільйони осіб.