Дослідники з Університету Західної Вірджинії виконали серію експериментів з піддослідними мишами. Гризунів піддавали або разовим впливу диму від електронної сигарети протягом п'яти хвилин, або змушували їх дихати димом довгий час чотири години в день на протязі восьми місяців, імітуючи час куріння звичайної людини.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПідсумки експерименту показали, що протягом години після разового впливу диму артеріоли (дрібні артеріальні судини, які підводять кров до капілярах) були звужені приблизно на 30%. При цьому великі артерії не змінилися в розмірах, але їх здатність до розширення зменшилася.
Тривала дія диму призвело до схожим, але більш помітним наслідків. Так, жорсткість аорти у піддослідних мишей зросла в 2,5 рази, порівняно з попередніми піддослідними, а також значно погіршилася вазодилатація - здатність судин до розширення.
Ці дані показують, що електронні сигарети не можна вважати повністю безпечним аналогом звичайних сигарет. Вони чинять негативний вплив на судинну систему, викликаючи в ній зміни, аналогічні віковим.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені запустили "копійчаний супутник".